NEO Roy Hobbs 2013 Results

Past Champions



Rainout Reschedules Adjusted Game site/time
Div Day Date Week 1 Time Location
V Sunday 21-Apr Kenmore Orioles 4 5 Akron Brewers 10:00 AM Old Forge
V Sunday 21-Apr Akron Redskins 10 3 Kent MudHens 1:00 PM Old Forge
M Sunday 21-Apr Astros 10 7 North Coast Padres 4:00 PM Old Forge
U Sunday 21-Apr Akron Braves 8 2 Erie Coast Storm 11:00 AM Patterson Park 1
U Sunday 21-Apr Akron Cardinals 0 4 Play Ball Academy A's 2:00 PM Patterson Park 1
V Sunday 21-Apr Akron Red Sox 2 1 Akron Coors Knights 11:00 AM Erie Island
U Sunday 21-Apr Hit & Run Indians 1 3 Kent Knights 2:00 PM Erie Island
Div Day Date Week 2 Time Location
Div Day Date Week 3 Time Location
L Saturday 4-May Tim's Tavern 7 14 Youngstown AstroFalcons 2:00 PM Cene Park
L Saturday 4-May Kent MudHens 7 18 Kenmore Brewers 1:00 PM Old Forge
L Saturday 4-May Cleveland Crushers 9 10 Akron Blues 4:00 PM Old Forge
M Sunday 5-May Kent MudHens 4 14 Astros 3:00 PM Boardman HS
C Sunday 5-May Kenmore Eastern Brewers 13 3 P&N Silverhawks 10:00 AM Erie Island
C Sunday 5-May Cleveland Pirates 8 2 Cleveland Indians 1:00 PM Erie Island
C Sunday 5-May Cleveland Spiders 1 11 Kent MudHens 4:00 PM Erie Island
M Sunday 5-May Wolfdogs 8 4 Hit & Run Bandits 10:00 AM Old Forge
V Sunday 5-May Akron Redskins 11 13 Akron Coors Knights 1:00 PM Old Forge
M Sunday 5-May Brewmasters 14 15 North Coast Padres 4:00 PM Old Forge
U Sunday 5-May Play Ball Academy A's 10 3 Hit & Run Indians 10:00 AM Patterson Park 1
U Sunday 5-May Kent Knights 5 15 Akron Braves 1:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 5-May Erie Coast Storm 4 6 Akron Cardinals 4:00 PM Patterson Park 1
V Sunday 5-May Akron Brewers 18 2 Kent MudHens 10:00 AM Sisler Field
L Sunday 5-May Tim's Tavern 12 11 Blacksox 1:00 PM Sisler Field
V Sunday 5-May Akron Red Sox 5 2 Kenmore Orioles 4:00 PM Sisler Field
M Sunday 5-May Erie Coast Cubs 6 7 Cuyahoga Indians 2:00 PM Solon HS
Div Day Date Week 4 Time Location
U Wed 8-May Akron Cardinals 12 8 Kent Knights 6:30 PM Patterson Park 1
L Saturday 11-May Youngstown AstroFalcons 7 10 Akron Blues 2:00 PM Cene Park
C Saturday 11-May P&N Silverhawks 17 8 Cleveland Spiders 1:00 PM Erie Island
L Saturday 11-May Cleveland Crushers 2 4 Kenmore Brewers 4:00 PM Erie Island
U Sunday 12-May Hit & Run Indians 19 6 Erie Coast Storm 10:00 AM Old Forge
U Sunday 12-May Play Ball Academy A's 7 2 Kent Knights 1:00 PM Old Forge
U Sunday 12-May Akron Braves 8 10 Akron Cardinals 4:00 PM Old Forge
Div Day Date Week 5 Time Location
U Tuesday 14-May Play Ball Academy A's 6 3 Akron Braves 6:30 PM Patterson Park 1
L Saturday 18-May Cleveland Crushers 4 14 Tim's Tavern 4:00 PM Canton Central Catholic
L Saturday 18-May Blacksox 1 11 Youngstown AstroFalcons 2:00 PM Cene Park
L Saturday 18-May Akron Blues 13 7 Kent MudHens 4:00 PM Old Forge
M Sunday 19-May Wolfdogs 5 16 Astros 1:00 PM Boardman HS
U Sunday 19-May Kent Knights 0 4 Akron Cardinals 10:00 AM Erie Island
U Sunday 19-May Hit & Run Indians 8 10 Akron Braves 1:00 PM Erie Island
U Sunday 19-May Erie Coast Storm 1 13 Play Ball Academy A's 4:00 PM Erie Island
C Sunday 19-May Cleveland Pirates 16 7 Cleveland Spiders 3:00 PM Hawken JV
C Sunday 19-May Cleveland Indians 21 14 P&N Silverhawks 10:00 AM Old Forge
C Sunday 19-May Kenmore Eastern Brewers 12 3 Kent MudHens 1:00 PM Old Forge
M Sunday 19-May Cuyahoga Indians 8 4 Brewmasters 4:00 PM Old Forge
L Sunday 19-May Blacksox 4 14 Kenmore Brewers 10:00 AM Patterson Park 1
V Sunday 19-May Akron Red Sox 15 10 Akron Brewers 1:00 PM Patterson Park 1
M Sunday 19-May North Coast Padres 10 6 Erie Coast Cubs 4:00 PM Patterson Park 1
V Sunday 19-May Kenmore Orioles 11 2 Akron Redskins 10:00 AM Sisler Field
V Sunday 19-May Kent MudHens 12 20 Akron Coors Knights 1:00 PM Sisler Field
M Sunday 19-May Kent MudHens 18 14 Hit & Run Bandits 4:00 PM Sisler Field
Div Day Date Week 6 Time Location
U Tuesday 21-May Erie Coast Storm 8 2 Hit & Run Indians 6:30 PM Patterson Park 1
L Saturday 25-May Youngstown Astro Falcons 11 5 Tim's Tavern 1:00 PM Canton Central Catholic
U Saturday 25-May Akron Horned Frogs 14 3 Akron Dream 10:00 AM Erie Island
U Saturday 25-May Akron Dream 3 13 Akron Horned Frogs 12:30 PM Erie Island
U Saturday 25-May Tallmadge Knights 1 4 Erie Coast Storm 3:00 PM Erie Island
U Saturday 25-May Erie Coast Storm 0 11 Tallmadge Knights 5:30 PM Erie Island
L Saturday 25-May Akron Blues 15 5 Cleveland Crushers 1:00 PM Hawken JV
U Saturday 25-May C. V. Iron Pigs 0 5 Akron Cardinals 10:00 AM Old Forge
U Saturday 25-May Akron Cardinals 7 2 C. V. Iron Pigs 12:30 PM Old Forge
U Saturday 25-May Kent Knights 2 8 Skilet Productions 3:00 PM Old Forge
U Saturday 25-May Skilet Productions 10 3 Kent Knights 5:30 PM Old Forge
L Saturday 25-May Kenmore Brewers 6 14 Kent Mudhens 1:00 PM Sisler Field
U Sunday 26-May Nordonia Renegades 2 3 Ohio Gamecocks 12:30 PM CVCA
U Sunday 26-May Ohio Gamecocks 2 3 Nordonia Renegades 3:00 PM CVCA
U Sunday 26-May Akron Beavers 1 5 West Akron Blaze 10:00 AM Erie Island
U Sunday 26-May West Akron Blaze 3 8 Akron Beavers 12:30 PM Erie Island
U Sunday 26-May South Akron Kraken 2 3 Irish 3:00 PM Erie Island
U Sunday 26-May Irish 16 8 South Akron Kraken 5:30 PM Erie Island
U Sunday 26-May Bomb Squad 0 5 Akron Braves 12:30 PM Fairfield
U Sunday 26-May Akron Braves 12 0 Bomb Squad 3:00 PM Fairfield
C Sunday 26-May Kent Mudhens 13 2 Cleveland Indians 2:00 PM Hawken JV
V Sunday 26-May Akron Redskins 10 3 Akron Red Sox 10:00 AM Old Forge
V Sunday 26-May Akron Coors Knights 15 1 Akron Brewers 1:00 PM Old Forge
M Sunday 26-May Brewmasters 3 6 Wolfdogs 4:00 PM Old Forge
C Sunday 26-May Cleveland Pirates 21 0 P&N Silverhawks 10:00 AM Patterson Park 1
C Sunday 26-May Kenmore Eastern Brewers 7 5 Cleveland Spiders 1:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 26-May Ohio Eagles 3 1 Play Ball Academy A's 4:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 26-May Play Ball Academy A's 13 1 Ohio Eagles 6:30 PM Patterson Park 1
U Sunday 26-May P. S. Black Squirrels 3 2 Hit & Run Indians 12:30 PM Roosevelt HS
U Sunday 26-May Hit & Run Indians 3 6 P. S. Black Squirrels 3:00 PM Roosevelt HS
M Sunday 26-May Erie Coast Cubs 3 7 Kent Mudhens 10:00 AM Sisler Field
V Sunday 26-May Kenmore Orioles 6 4 Kent Mudhens 1:00 PM Sisler Field
M Sunday 26-May North Coast Padres 11 1 Hit & Run Bandits 4:00 PM Sisler Field
Div Day Date Week 7 Time Location
U Wed 29-May Nordonia Renegades 6 11 Tallmadge Knights 6:15 PM CVCA
U Wed 29-May Irish 7 4 Akron Dream 6:15 PM Old Forge
U Wed 29-May Ohio Gamecocks 2 9 P. S. Black Squirrels 6:30 PM Patterson Park 1
U Thursday 30-May West Akron Blaze 3 5 South Akron Kraken 6:15 PM Old Forge
L Saturday 1-Jun Kent Mudhens 8 4 Tim's Tavern 1:00 PM Canton Central Catholic
U Saturday 1-Jun Ohio Gamecocks 3 2 Hit & Run Indians 10:00 AM Erie Island
U Saturday 1-Jun Hit & Run Indians 3 2 Ohio Gamecocks 12:30 PM Erie Island
U Saturday 1-Jun West Akron Blaze 1 2 Ohio Eagles 3:00 PM Erie Island
U Saturday 1-Jun Ohio Eagles 5 3 West Akron Blaze 5:30 PM Erie Island
L Saturday 1-Jun Blacksox 4 14 Cleveland Crushers 1:00 PM Hawken JV
U Saturday 1-Jun Tallmadge Knights 6 7 Akron Cardinals 10:00 AM Old Forge
U Saturday 1-Jun Akron Cardinals 4 5 Tallmadge Knights 12:30 PM Old Forge
U Saturday 1-Jun Akron Dream 4 6 Play Ball Academy A's 3:30 PM Old Forge
U Saturday 1-Jun Play Ball Academy A's 7 0 Akron Dream 6:00 PM Old Forge
M Sunday 2-Jun Astros 15 2 Erie Coast Cubs 3:00 PM Boardman HS
M Sunday 2-Jun Brewmasters 21 2 Hit & Run Bandits 2:00 PM Erie Island
V Sunday 2-Jun Kent Mudhens 5 6 Akron Redskins 5:00 PM Erie Island
U Sunday 2-Jun C. V. Iron Pigs 1 8 Akron Braves 1:00 PM Fairfield
U Sunday 2-Jun Akron Braves 16 6 C. V. Iron Pigs 3:30 PM Fairfield
C Sunday 2-Jun Cleveland Spiders 8 2 Cleveland Indians 2:00 PM Hawken JV
U Sunday 2-Jun Skilet Productions 1 4 South Akron Kraken 12:30 PM Marlington HS
U Sunday 2-Jun South Akron Kraken 3 1 Skilet Productions 3:00 PM Marlington HS
U Sunday 2-Jun Bomb Squad 5 1 Nordonia Renegades 10:00 AM Patterson Park 1
U Sunday 2-Jun Nordonia Renegades 7 6 Bomb Squad 12:30 PM Patterson Park 1
C Sunday 2-Jun Cleveland Pirates 5 6 Kenmore Eastern Brewers 3:00 PM Patterson Park 1
V Sunday 2-Jun Akron Coors Knights 6 4 Akron Red Sox 6:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 2-Jun P. S. Black Squirrels 5 1 Erie Coast Storm 1:00 PM Roosevelt HS
U Sunday 2-Jun Erie Coast Storm 0 11 P. S. Black Squirrels 3:30 PM Roosevelt HS
U Sunday 2-Jun Akron Horned Frogs 11 1 Akron Beavers 3:00 PM Sisler Field
U Sunday 2-Jun Akron Beavers 0 8 Akron Horned Frogs 5:30 PM Sisler Field
M Sunday 2-Jun Cuyahoga Indians 11 10 Kent Mudhens 1:00 PM Solon HS
Div Day Date Week 8 Time Location
U Tuesday 4-Jun Tallmadge Knights 12 2 West Akron Blaze 6:15 PM Old Forge
U Wed 5-Jun South Akron Kraken 3 13 P. S. Black Squirrels 6:15 PM Erie Island
U Wed 5-Jun Akron Horned Frogs 1 2 Irish 6:15 PM Old Forge
U Wed 5-Jun Ohio Eagles 9 6 Bomb Squad 6:30 PM Patterson Park 1
U Thursday 6-Jun Akron Beavers 0 0 Akron Dream Rain Erie Island
U Saturday 8-Jun Akron Dream 2 3 South Akron Kraken 10:00 AM Erie Island
U Saturday 8-Jun South Akron Kraken 0 1 Akron Dream 12:30 PM Erie Island
U Saturday 8-Jun P. S. Black Squirrels 2 1 Akron Braves 3:00 PM Erie Island
U Saturday 8-Jun Akron Braves 1 4 P. S. Black Squirrels 5:30 PM Erie Island
L Saturday 8-Jun Kenmore Brewers 5 6 Tim's Tavern 10:00 AM Old Forge
L Saturday 8-Jun Akron Blues 8 1 Blacksox 1:00 PM Old Forge
L Saturday 8-Jun Cleveland Crushers 13 10 Kent Mudhens 4:00 PM Old Forge
U Saturday 8-Jun Irish 1 4 Ohio Eagles 1:00 PM Sisler Field
U Saturday 8-Jun Ohio Eagles 7 11 Irish 3:30 PM Sisler Field
M Sunday 9-Jun Astros 7 4 Hit & Run Bandits 4:00 PM Cene Park
U Sunday 9-Jun Nordonia Renegades 6 5 Erie Coast Storm 12:30 PM CVCA
U Sunday 9-Jun Erie Coast Storm 1 11 Nordonia Renegades 3:00 PM CVCA
M Sunday 9-Jun Brewmasters 5 3 Erie Coast Cubs 10:00 AM Erie Island
M Sunday 9-Jun Wolfdogs 16 3 Kent Mudhens 1:00 PM Erie Island
V Sunday 9-Jun Kent Mudhens 1 11 Kenmore Orioles 4:00 PM Erie Island
C Sunday 9-Jun Cleveland Indians 0 15 Cleveland Pirates 2:00 PM Hawken JV
U Sunday 9-Jun Akron Horned Frogs 6 3 Skilet Productions 12:30 PM Marlington HS
U Sunday 9-Jun Skilet Productions 3 11 Akron Horned Frogs 3:00 PM Marlington HS
U Sunday 9-Jun Bomb Squad 4 5 Hit & Run Indians 10:00 AM Old Forge
U Sunday 9-Jun Hit & Run Indians 8 3 Bomb Squad 12:30 PM Old Forge
U Sunday 9-Jun Tallmadge Knights 7 6 C. V. Iron Pigs 3:00 PM Old Forge
U Sunday 9-Jun C. V. Iron Pigs 1 12 Tallmadge Knights 5:30 PM Old Forge
U Sunday 9-Jun West Akron Blaze 1 5 Kent Knights 10:00 AM Patterson Park 1
U Sunday 9-Jun Kent Knights 10 3 West Akron Blaze 12:30 PM Patterson Park 1
Cr Sunday 9-Jun 48 North Coast Padres 6 16 38 Akron Redskins 4:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 9-Jun Akron Beavers 4 7 Play Ball Academy A's 10:00 AM Prentiss Park
U Sunday 9-Jun Play Ball Academy A's 15 0 Akron Beavers 12:30 PM Prentiss Park
U Sunday 9-Jun Ohio Gamecocks 4 9 Akron Cardinals 3:00 PM Prentiss Park
U Sunday 9-Jun Akron Cardinals 0 10 Ohio Gamecocks 5:30 PM Prentiss Park
C Sunday 9-Jun P&N Silverhawks 2 20 Kenmore Eastern Brewers 10:00 AM Sisler Field
C Sunday 9-Jun Kent Mudhens 14 7 Cleveland Spiders 1:00 PM Sisler Field
V Sunday 9-Jun Akron Brewers 5 9 Akron Coors Knights 4:00 PM Sisler Field
Cr Sunday 9-Jun 38 Akron Red Sox 19 8 48 Cuyahoga Indians 1:00 PM Solon HS
Div Day Date Week 9 Time Location
U Tuesday 11-Jun Akron Horned Frogs 12 2 Ohio Eagles 6:15 PM Old Forge
U Tuesday 11-Jun Skilet Productions 12 4 West Akron Blaze 6:15 PM Marlington HS
U Wed 12-Jun Akron Dream 9 2 Nordonia Renegades 6:15 PM CVCA
U Wed 12-Jun P. S. Black Squirrels 15 2 Akron Beavers 6:15 PM Old Forge
U Wed 12-Jun Akron Cardinals T 5 Hit & Run Indians SPD Patterson Park 1
U Wed 12-Jun C. V. Iron Pigs 1 9 Irish 6:15 PM Erie Island
U Wed 12-Jun Bomb Squad 8 5 Tallmadge Knights 6:15 PM Sisler Field
U Thursday 13-Jun Ohio Eagles 0 0 South Akron Kraken Rain Erie Island
U Thursday 13-Jun Ohio Gamecocks 0 0 Akron Horned Frogs Rain Old Forge
L Saturday 15-Jun Akron Blues 3 8 Tim's Tavern 1:00 PM Canton Central Catholic
U Saturday 15-Jun Akron Horned Frogs 11 0 South Akron Kraken 10:00 AM Old Forge
U Saturday 15-Jun South Akron Kraken 0 9 Akron Horned Frogs 12:30 PM Old Forge
U Saturday 15-Jun Akron Beavers 4 8 Kent Knights 3:00 PM Old Forge
U Saturday 15-Jun Kent Knights 11 1 Akron Beavers 5:30 PM Old Forge
L Saturday 15-Jun Kent Mudhens 5 6 Youngstown Astro Falcons 1:00 PM Sisler Field
L Saturday 15-Jun Kenmore Brewers 5 6 Blacksox 4:00 PM Sisler Field
Cr Sunday 16-Jun 38 Kent Mudhens 0 0 48 Kent Mudhens Rain Al Lease
C Sunday 16-Jun Cleveland Spiders 17 9 P&N Silverhawks 2:00 PM Hawken JV
U Sunday 16-Jun P. S. Black Squirrels 11 0 C. V. Iron Pigs 1:00 PM Roosevelt HS
U Sunday 16-Jun C. V. Iron Pigs 0 10 P. S. Black Squirrels 3:30 PM Roosevelt HS
U Sunday 16-Jun Play Ball Academy A's 0 0 West Akron Blaze Rain Sisler Field
Div Day Date Week 10 Time Location
U Tuesday 18-Jun Akron Horned Frogs 10 0 Nordonia Renegades 6:15 PM Erie Island
U Tuesday 18-Jun Ohio Eagles 20 3 C. V. Iron Pigs 6:15 PM Old Forge
U Wed 19-Jun Bomb Squad 7 0 Skilet Productions 6:15 PM Erie Island
U Wed 19-Jun Akron Dream 11 0 Akron Beavers 6:30 PM Patterson Park 1
U Wed 19-Jun Irish 5 1 Tallmadge Knights 6:15 PM Sisler Field
U Thursday 20-Jun West Akron Blaze 3 3 P. S. Black Squirrels SPD 9 Erie Island
U Thursday 20-Jun South Akron Kraken 3 12 Ohio Gamecocks 6:15 PM Old Forge
U Saturday 22-Jun Kent Knights 5 7 Erie Coast Storm 11:00 AM Patterson Park 1
L Saturday 22-Jun Akron Blues 12 3 Kenmore Brewers 1:00 PM Erie Island
L Saturday 22-Jun Tim's Tavern 21 1 Blacksox 4:00 PM Erie Island
L Saturday 22-Jun Youngstown Astro Falcons 8 3 Cleveland Crushers 1:00 PM Hawken JV
U Saturday 22-Jun Ohio Gamecocks 4 3 Bomb Squad 10:00 AM Old Forge
U Saturday 22-Jun Bomb Squad 2 7 Ohio Gamecocks 12:30 PM Old Forge
U Saturday 22-Jun P. S. Black Squirrels 2 1 Akron Cardinals 3:00 PM Old Forge
U Saturday 22-Jun Akron Cardinals 11 7 P. S. Black Squirrels 5:30 PM Old Forge
C Sunday 23-Jun Cleveland Pirates 13 0 Cleveland Spiders 9:00 AM Solon HS
C Sunday 23-Jun Kent Mudhens 7 8 Kenmore Eastern Brewers 1:00 PM Al Lease
M Sunday 23-Jun Astros 24 10 Kent Mudhens 4:00 PM Al Lease
M Sunday 23-Jun Cuyahoga Indians 1 10 Erie Coast Cubs 1:00 PM Copley HS
U Sunday 23-Jun Nordonia Renegades 9 6 Hit & Run Indians 12:30 PM CVCA
U Sunday 23-Jun Hit & Run Indians 2 3 Nordonia Renegades 3:00 PM CVCA
V Sunday 23-Jun Akron Red Sox 4 5 Kent Mudhens 10:00 AM Erie Island
Cr Sunday 23-Jun 48 North Coast Padres 3 9 38 Akron Coors Knights 4:00 PM Erie Island
M Sunday 23-Jun Hit & Run Bandits 5 15 Wolfdogs 1:00 PM Erie Island
U Sunday 23-Jun Akron Dream 4 5 Skilet Productions 12:30 PM Marlington HS
U Sunday 23-Jun Skilet Productions 3 9 Akron Dream 3:00 PM Marlington HS
U Sunday 23-Jun Akron Beavers 5 11 Ohio Eagles 10:00 AM Old Forge
U Sunday 23-Jun Ohio Eagles 12 1 Akron Beavers 12:30 PM Old Forge
U Sunday 23-Jun South Akron Kraken 3 13 Play Ball Academy A's 3:00 PM Old Forge
U Sunday 23-Jun Play Ball Academy A's 14 3 South Akron Kraken 5:30 PM Old Forge
Cr Sunday 23-Jun 38 Kenmore Orioles 4 5 48 Brewmasters 11:00 AM Patterson Park 1
V Sunday 23-Jun Akron Redskins 9 8 Akron Brewers 2:00 PM Patterson Park 1
C Sunday 23-Jun P&N Silverhawks 8 18 Cleveland Indians 5:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 23-Jun Tallmadge Knights 7 5 Akron Braves 10:00 AM Prentiss Park
U Sunday 23-Jun Akron Braves 11 10 Tallmadge Knights 12:30 PM Prentiss Park
U Sunday 23-Jun C. V. Iron Pigs 10 0 Erie Coast Storm 3:00 PM Prentiss Park
U Sunday 23-Jun Erie Coast Storm 2 1 C. V. Iron Pigs 5:30 PM Prentiss Park
U Sunday 23-Jun Akron Horned Frogs 10 1 Kent Knights 10:00 AM Sisler Field
U Sunday 23-Jun Kent Knights 2 11 Akron Horned Frogs 12:30 PM Sisler Field
U Sunday 23-Jun Irish 8 2 West Akron Blaze 3:00 PM Sisler Field
U Sunday 23-Jun West Akron Blaze 10 20 Irish 5:30 PM Sisler Field
Div Day Date Week 11 Time Location
U Monday 24-Jun C. V. Iron Pigs 0 13 Bomb Squad 6:15 PM Erie Island
U Wed 26-Jun Akron Beavers 0 0 Bomb Squad Rain Old Forge
U Saturday 29-Jun Ohio Gamecocks 0 7 Erie Coast Storm 10:00 AM Erie Island
U Saturday 29-Jun Erie Coast Storm 0 12 Ohio Gamecocks 12:30 PM Erie Island
U Saturday 29-Jun Ohio Eagles 11 0 Skilet Productions 1:00 PM Erie Island
L Saturday 29-Jun Blacksox 12 11 Kent Mudhens 1:00 PM Old Forge
U Saturday 29-Jun Akron Beavers 0 8 Irish 3:00 PM Sisler Field
U Saturday 29-Jun Irish 1 0 Akron Beavers 5:30 PM Sisler Field
M Sunday 30-Jun Erie Coast Cubs 7 1 Astros 1:00 PM Copley HS
C Sunday 30-Jun P&N Silverhawks 6 15 Cleveland Pirates 1:00 PM Erie Island
C Sunday 30-Jun Cleveland Indians 8 9 Kent Mudhens 4:00 PM Erie Island
U Sunday 30-Jun Nordonia Renegades 0 1 Akron Braves 12:30 PM Fairfield
U Sunday 30-Jun Akron Braves 9 4 Nordonia Renegades 3:00 PM Fairfield
Cr Sunday 30-Jun 38 Akron Redskins 0 0 48 Wolfdogs Rain Old Forge
Cr Sunday 30-Jun 48 North Coast Padres 0 0 38 Kenmore Orioles Rain Old Forge
U Sunday 30-Jun C. V. Iron Pigs 6 4 Hit & Run Indians 10:00 AM Patterson Park 1
U Sunday 30-Jun Hit & Run Indians 3 3 C. V. Iron Pigs SPD Patterson Park 1
U Sunday 30-Jun Akron Horned Frogs 3 5 Play Ball Academy A's 3:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 30-Jun Play Ball Academy A's 5 0 Akron Horned Frogs 5:30 PM Patterson Park 1
U Sunday 30-Jun Bomb Squad 2 4 Akron Cardinals 10:00 AM Prentiss Park
U Sunday 30-Jun Akron Cardinals 7 9 Bomb Squad 12:30 PM Prentiss Park
U Sunday 30-Jun Akron Dream 11 9 West Akron Blaze 3:00 PM Prentiss Park
U Sunday 30-Jun West Akron Blaze 0 5 Akron Dream 5:30 PM Prentiss Park
U Sunday 30-Jun P. S. Black Squirrels 3 2 Tallmadge Knights 1:00 PM Roosevelt HS
U Sunday 30-Jun Tallmadge Knights 6 17 P. S. Black Squirrels 3:30 PM Roosevelt HS
L Sunday 30-Jun Cleveland Crushers 5 12 Tim's Tavern 10:00 AM Sisler Field
V Sunday 30-Jun Akron Brewers 0 1 Akron Red Sox 1:00 PM Sisler Field
M Sunday 30-Jun Hit & Run Bandits 3 6 Brewmasters 4:00 PM Sisler Field
Div Day Date Week 12 Time Location
U Tuesday 2-Jul Tallmadge Knights 5 6 Nordonia Renegades 6:15 PM Erie Island
U Tuesday 2-Jul P. S. Black Squirrels 6 7 Ohio Gamecocks 6:15 PM Old Forge
U Wed 3-Jul Skilet Productions 6 1 Akron Beavers 6:15 PM Erie Island
U Friday 5-Jul Irish 0 0 Kent Knights Rain Old Forge
L Saturday 6-Jul Akron Blues 10 4 Tim's Tavern 10:00 AM Old Forge
U Saturday 6-Jul Nordonia Renegades 19 4 C. V. Iron Pigs 1:00 PM Old Forge
U Saturday 6-Jul Akron Beavers 5 2 Skilet Productions 4:00 PM Old Forge
U Sunday 7-Jul Ohio Gamecocks 1 4 Akron Braves 10:00 AM Fairfield
U Sunday 7-Jul Akron Braves 2 3 Ohio Gamecocks 12:30 PM Fairfield
Cr Sunday 7-Jul 48 Astros 1 5 38 Akron Coors Knights 5:00 PM Boardman HS
C Sunday 7-Jul P&N Silverhawks 2 12 Kent Mudhens 10:00 AM Al Lease
M Sunday 7-Jul Kent Mudhens 6 13 Brewmasters 1:00 PM Al Lease
V Sunday 7-Jul Akron Redskins 13 0 Kent Mudhens 4:00 PM Al Lease
M Sunday 7-Jul Erie Coast Cubs 2 6 Wolfdogs 1:00 PM Copley HS
U Sunday 7-Jul Nordonia Renegades 3 2 Akron Cardinals 12:30 PM CVCA
U Sunday 7-Jul Akron Cardinals 0 10 Nordonia Renegades 3:00 PM CVCA
U Sunday 7-Jul Irish 7 3 Skilet Productions 3:00 PM Marlington HS
U Sunday 7-Jul Skilet Productions 1 2 Irish 5:30 PM Marlington HS
Cr Sunday 7-Jul 48 North Coast Padres 4 15 38 Akron Red Sox 1:00 PM Old Forge
V Sunday 7-Jul Kenmore Orioles 10 4 Akron Brewers 4:00 PM Old Forge
Div Day Date Week 13 Time Location
U Monday 8-Jul Ohio Eagles 1 2 Akron Dream 6:15 PM Erie Island
U Monday 8-Jul Skilet Productions 10 7 Ohio Gamecocks 6:15 PM Marlington HS
U Monday 8-Jul Bomb Squad 7 1 Erie Coast Storm 6:15 PM Old Forge
U Tuesday 9-Jul Irish 0 0 Bomb Squad Rain Erie Island
U Tuesday 9-Jul Akron Dream 0 0 Tallmadge Knights Rain Old Forge
U Thursday 11-Jul West Akron Blaze 0 0 Ohio Gamecocks Rain Old Forge
V Friday 12-Jul Akron Coors Knights 8 11 Akron Redskins 6:15 PM Prentiss Park
U Friday 12-Jul Skilet Productions 1 3 Ohio Eagles 6:15 PM Old Forge
L Saturday 13-Jul Blacksox 0 11 Kenmore Brewers 1:00 PM Erie Island
L Saturday 13-Jul Youngstown Astro Falcons 11 0 Kent Mudhens 4:00 PM Erie Island
U Saturday 13-Jul Irish 2 6 Play Ball Academy A's 10:00 AM Old Forge
U Saturday 13-Jul Play Ball Academy A's 13 3 Irish 12:30 PM Old Forge
U Saturday 13-Jul Akron Horned Frogs 6 3 West Akron Blaze 3:00 PM Old Forge
U Saturday 13-Jul West Akron Blaze 0 14 Akron Horned Frogs 5:30 PM Old Forge
U Saturday 13-Jul South Akron Kraken 0 5 Hit & Run Indians 10:00 AM Sisler Field
U Saturday 13-Jul Hit & Run Indians 7 2 South Akron Kraken 12:30 PM Sisler Field
Cr Sunday 14-Jul 48 Erie Coast Cubs 5 4 38 Kent Mudhens 12:00 PM Copley HS
V Sunday 14-Jul Akron Coors Knights 4 6 Kenmore Orioles 11:00 AM Erie Island
U Sunday 14-Jul Ohio Gamecocks 10 0 C. V. Iron Pigs 2:00 PM Erie Island
U Sunday 14-Jul C. V. Iron Pigs 0 7 Ohio Gamecocks 4:30 PM Erie Island
U Sunday 14-Jul Akron Beavers 1 10 Akron Braves 12:30 PM Fairfield
U Sunday 14-Jul Akron Braves 10 0 Akron Beavers 3:00 PM Fairfield
C Sunday 14-Jul Cleveland Indians 4 10 Cleveland Spiders 2:00 PM Hawken JV
U Sunday 14-Jul Skilet Productions 6 0 Akron Cardinals 12:30 PM Marlington HS
U Sunday 14-Jul Akron Cardinals 2 4 Skilet Productions 3:00 PM Marlington HS
Cr Sunday 14-Jul 48 Hit & Run Bandits 4 14 38 Akron Brewers 10:00 AM Old Forge
C Sunday 14-Jul Kent Mudhens 18 3 P&N Silverhawks 1:00 PM Old Forge
U Sunday 14-Jul Ohio Eagles 8 3 Erie Coast Storm 6:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 14-Jul Erie Coast Storm 0 6 Ohio Eagles 8:30 PM Patterson Park 1
U Sunday 14-Jul Akron Dream 3 4 Kent Knights 10:00 AM Prentiss Park
U Sunday 14-Jul Kent Knights 3 3 Akron Dream 12:30 PM Prentiss Park
U Sunday 14-Jul Bomb Squad 18 4 Tallmadge Knights 3:00 PM Prentiss Park
U Sunday 14-Jul Tallmadge Knights 1 11 Bomb Squad 5:30 PM Prentiss Park
U Sunday 14-Jul Nordonia Renegades 2 3 P. S. Black Squirrels 1:00 PM Roosevelt HS
U Sunday 14-Jul P. S. Black Squirrels 6 0 Nordonia Renegades 3:30 PM Roosevelt HS
M Sunday 14-Jul North Coast Padres 6 8 Kent Mudhens 9:00 AM Sisler Field
C Sunday 14-Jul Kenmore Eastern Brewers 7 2 Cleveland Pirates 1:00 PM Sisler Field
V Sunday 14-Jul Akron Red Sox 3 5 Akron Redskins 4:00 PM Sisler Field
M Sunday 14-Jul Wolfdogs 3 2 Cuyahoga Indians 10:00 AM Solon HS
Div Day Date Week 14 Time Location
U Monday 15-Jul Kent Knights 7 F Irish forfeit Erie Island
U Monday 15-Jul Akron Braves 1 5 Play Ball Academy A's 6:15 PM Fairfield
U Monday 15-Jul Akron Dream 0 8 Ohio Eagles 6:15 PM Old Forge
U Monday 15-Jul Tallmadge Knights 4 5 Hit & Run Indians 6:30 PM Patterson Park 1
U Monday 15-Jul Tallmadge Knights 8 1 South Akron Kraken 9:00 PM Patterson Park 1
U Monday 15-Jul Erie Coast Storm 9 13 Bomb Squad 6:15 PM Sisler Field
U Monday 15-Jul P. S. Black Squirrels 13 3 Skilet Productions 6:15 PM Marlington HS
U Tuesday 16-Jul Ohio Gamecocks 17 0 Akron Beavers 6:15 PM Erie Island
U Tuesday 16-Jul Bomb Squad 2 7 Akron Horned Frogs 6:15 PM Old Forge
U Wed 17-Jul Nordonia Renegades 8 9 Irish 6:15 PM CVCA
U Wed 17-Jul C. V. Iron Pigs 5 6 South Akron Kraken 6:15 PM Erie Island
U Wed 17-Jul Tallmadge Knights 1 11 Ohio Eagles 6:15 PM Old Forge
U Wed 17-Jul West Akron Blaze 0 11 Skilet Productions 6:30 PM Patterson Park 1
U Wed 17-Jul West Akron Blaze 3 13 Play Ball Academy A's 8:30 PM Patterson Park 1
U Wed 17-Jul P. S. Black Squirrels 7 3 Akron Dream 6:15 PM Sisler Field
U Thursday 18-Jul Kent Knights 7 F South Akron Kraken forfeit Erie Island
Cr Friday 19-Jul 48 North Coast Padres 3 4 38 Akron Brewers 6:15 PM Erie Island
U Friday 19-Jul Akron Horned Frogs 10 3 P. S. Black Squirrels 6:15 PM Old Forge
L Saturday 20-Jul Youngstown Astro Falcons 0 0 Kenmore Brewers PPD Cene Park
U Saturday 20-Jul Akron Beavers 1 12 South Akron Kraken 3:00 PM Erie Island
U Saturday 20-Jul South Akron Kraken 0 0 Akron Beavers Rain Erie Island
U Saturday 20-Jul Play Ball Academy A's 0 0 Skilet Productions Rain Old Forge
U Saturday 20-Jul West Akron Blaze 3 9 Akron Braves 3:00 PM Sisler Field
U Saturday 20-Jul Akron Braves 12 0 West Akron Blaze 5:30 PM Sisler Field
L Sunday 21-Jul Kent Mudhens 3 8 Akron Blues 10:00 AM Al Lease
C Sunday 21-Jul Cleveland Spiders 5 2 Kent Mudhens 1:00 PM Al Lease
M Sunday 21-Jul Kent Mudhens 9 5 Erie Coast Cubs 1:00 PM Copley HS
V Sunday 21-Jul Kent Mudhens 6 7 Akron Coors Knights 4:00 PM Copley HS
U Sunday 21-Jul Nordonia Renegades 4 1 C. V. Iron Pigs 12:30 PM CVCA
U Sunday 21-Jul C. V. Iron Pigs 0 6 Nordonia Renegades 3:00 PM CVCA
U Sunday 21-Jul Irish 8 3 Erie Coast Storm 10:00 AM Erie Island
U Sunday 21-Jul Erie Coast Storm 2 14 Irish 12:30 PM Erie Island
U Sunday 21-Jul Ohio Eagles 12 1 Kent Knights 3:00 PM Erie Island
U Sunday 21-Jul Kent Knights 2 10 Ohio Eagles 5:30 PM Erie Island
C Sunday 21-Jul Cleveland Pirates 13 7 Cleveland Indians 2:00 PM Hawken JV
V Sunday 21-Jul Akron Red Sox 13 3 Akron Brewers 10:00 AM Old Forge
M Sunday 21-Jul Wolfdogs 11 4 Brewmasters 1:00 PM Old Forge
M Sunday 21-Jul Hit & Run Bandits 10 12 North Coast Padres 4:00 PM Old Forge
V Sunday 21-Jul Kenmore Orioles 2 1 Akron Redskins 7:00 PM Patterson Park 1
U Sunday 21-Jul Akron Horned Frogs 4 3 Hit & Run Indians 3:00 PM Prentiss Park
U Sunday 21-Jul Hit & Run Indians 0 7 Akron Horned Frogs 5:30 PM Prentiss Park
U Sunday 21-Jul Akron Dream 0 7 Akron Cardinals 10:00 AM Sisler Field
U Sunday 21-Jul Akron Cardinals 1 5 Akron Dream 12:30 PM Sisler Field
U Sunday 21-Jul Ohio Gamecocks 3 2 Tallmadge Knights 3:00 PM Sisler Field
U Sunday 21-Jul Tallmadge Knights 0 10 Ohio Gamecocks 5:30 PM Sisler Field
M Sunday 21-Jul Astros 15 8 Cuyahoga Indians 1:00 PM Solon HS
Div Day Date Week 15 Time Location
U Monday 22-Jul Hit & Run Indians 7 F Tallmadge Knights forfeit Erie Island
U Monday 22-Jul Skilet Productions 0 0 Play Ball Academy A's Rain Marlington HS
U Monday 22-Jul South Akron Kraken 5 10 Kent Knights 6:15 PM Old Forge
U Monday 22-Jul C. V. Iron Pigs F 7 West Akron Blaze forfeit Patterson Park 1
U Monday 22-Jul Bomb Squad 7 F C. V. Iron Pigs forfeit Patterson Park 1
U Tuesday 23-Jul Akron Beavers 5 6 Nordonia Renegades 6:15 PM CVCA
U Tuesday 23-Jul Ohio Gamecocks 0 0 Akron Dream Rain Erie Island
U Tuesday 23-Jul South Akron Kraken 0 0 West Akron Blaze Rain Old Forge
U Tuesday 23-Jul Irish 0 0 Akron Horned Frogs Rain Patterson Park 1
U Tuesday 23-Jul Ohio Eagles T 4 Akron Horned Frogs Rain Patterson Park 1
U Tuesday 23-Jul South Akron Kraken 0 0 Ohio Eagles Rain Patterson Park 1
L Sunday 0-Jan Kenmore Brewers 0 0 Cleveland Crushers 12:00 AM Erie Island
U Wed 24-Jul Nordonia Renegades 3 5 Ohio Eagles 6:15 PM CVCA
U Wed 24-Jul Akron Dream 5 10 Irish 6:15 PM Erie Island
U Wed 24-Jul Skilet Productions 7 F C. V. Iron Pigs forfeit Marlington HS
U Wed 24-Jul Bomb Squad 1 4 P. S. Black Squirrels 6:30 PM Patterson Park 1
U Wed 24-Jul P. S. Black Squirrels 13 3 Bomb Squad 9:00 PM Patterson Park 1
L Saturday 27-Jul Blacksox 6 9 Tim's Tavern 1:00 PM Canton Central Catholic
M Sunday 28-Jul North Coast Padres 7 12 Astros 4:00 PM Boardman HS
M Sunday 28-Jul Wolfdogs 8 4 Erie Coast Cubs 1:00 PM Copley HS
C Sunday 28-Jul Kent Mudhens 6 2 Cleveland Pirates 10:00 AM Erie Island
V Sunday 28-Jul Kenmore Orioles 11 1 Akron Red Sox 1:00 PM Erie Island
V Sunday 28-Jul Akron Red Sox 10 14 Kenmore Orioles 4:00 PM Erie Island
C Sunday 28-Jul Cleveland Indians 8 9 Kenmore Eastern Brewers 2:00 PM Hawken JV
C Sunday 28-Jul P&N Silverhawks 9 19 Cleveland Spiders 4:00 PM Old Forge
M Sunday 28-Jul Brewmasters 3 5 Kent Mudhens 10:00 AM Sisler Field
V Sunday 28-Jul Akron Brewers 6 11 Kent Mudhens 1:00 PM Sisler Field
V Sunday 28-Jul Akron Redskins 6 11 Akron Coors Knights 4:00 PM Sisler Field
M Sunday 28-Jul Cuyahoga Indians 0 0 Hit & Run Bandits Rain Solon HS
Div Day Date Week 16 Time Location
L Saturday 3-Aug Kent Mudhens 7 8 Cleveland Crushers 1:00 PM Hawken JV
L Saturday 3-Aug Tim's Tavern 6 9 Kenmore Brewers 10:00 AM Sisler Field
L Saturday 3-Aug Blacksox 0 12 Akron Blues 1:00 PM Sisler Field
M Sunday 4-Aug Hit & Run Bandits 7 6 Kent Mudhens 1:00 PM Sisler Field
V Sunday 4-Aug Kenmore Orioles 11 1 Kent Mudhens 4:00 PM Sisler Field
M Sunday 4-Aug Erie Coast Cubs 8 13 Brewmasters 9:30 AM Copley HS
C Sunday 4-Aug Kenmore Eastern Brewers 10 7 Kent Mudhens 10:00 AM Erie Island
V Sunday 4-Aug Akron Coors Knights 8 1 Akron Brewers 1:00 PM Erie Island
C Sunday 4-Aug Cleveland Spiders 6 2 Cleveland Pirates 2:00 PM Hawken JV
L Sunday 4-Aug Kenmore Brewers 5 6 Youngstown Astro Falcons 1:00 PM Old Forge
M Sunday 4-Aug Astros 7 8 Wolfdogs 4:00 PM Old Forge
V Sunday 4-Aug Akron Redskins 16 5 Akron Red Sox 1:00 PM Patterson Park 1
C Sunday 4-Aug Cleveland Indians 22 10 P&N Silverhawks 4:00 PM Patterson Park 1
M Sunday 4-Aug Cuyahoga Indians 13 7 North Coast Padres 1:00 PM Solon HS
Div Day Date Week 17 Time Location
L Saturday 10-Aug Tim's Tavern 14 1 Cleveland Crushers 1:00 PM Hawken JV
L Saturday 10-Aug Kent Mudhens 8 9 Akron Blues 10:00 AM Old Forge
L Saturday 10-Aug Youngstown Astro Falcons 13 7 Blacksox 1:00 PM Old Forge
L Saturday 10-Aug Kenmore Brewers 5 6 Youngstown Astro Falcons 4:00 PM Old Forge
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 11:00 AM Packard Park
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 2:30 PM Packard Park
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 6:00 PM Packard Park
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 11:00 AM Patterson Park 1
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 2:00 PM Patterson Park 1
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 6:00 PM Patterson Park 1
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 7:00 PM Hudson HS
WB Saturday 10-Aug 0 0 0 0 5:00 PM Sisler Field
M Sunday 11-Aug Brewmasters 5 6 Astros 10:00 AM Boardman HS
M Sunday 11-Aug Astros 2 4 Brewmasters 12:30 PM Boardman HS
C Sunday 11-Aug Cleveland Indians 2 7 Kenmore Eastern Brewers 10:00 AM Erie Island
C Sunday 11-Aug Kenmore Eastern Brewers 4 5 Cleveland Indians 12:30 PM Erie Island
WB Sunday 11-Aug 0 0 0 0 6:00 PM Hudson HS
V Sunday 11-Aug Kenmore Orioles 1 3 Akron Coors Knights 10:00 AM Old Forge
V Sunday 11-Aug Akron Coors Knights 7 2 Kenmore Orioles 1:00 PM Old Forge
V Sunday 11-Aug Akron Brewers 8 7 Akron Redskins 4:00 PM Old Forge
WB Sunday 11-Aug 0 0 0 0 10:00 AM Patterson Park 1
WB Sunday 11-Aug 0 0 0 0 2:00 PM Patterson Park 1
WB Sunday 11-Aug L7 0 0 L8 5:00 PM Patterson Park 1
WB Sunday 11-Aug 0 0 0 0 10:00 AM Sisler Field
V Sunday 11-Aug Kent Mudhens 2 3 Akron Red Sox 1:00 PM Sisler Field
C Sunday 11-Aug Cleveland Pirates 5 15 Kent Mudhens 4:00 PM Sisler Field
M Sunday 11-Aug Cuyahoga Indians 12 10 Wolfdogs 1:00 PM Solon HS
M Sunday 11-Aug North Coast Padres 10 7 Cuyahoga Indians 4:00 PM Solon HS
WB Monday 12-Aug 0 0 0 0 7:00 PM TBD
WB Tuesday 13-Aug 0 0 0 0 7:00 PM Hudson HS
Div Day Date Week 18 Time Location
V Tuesday 13-Aug Akron Brewers 4 16 Akron Redskins 7:00 PM Patterson Park 1
C Wed 14-Aug Kent MudHens 11 7 Cleveland Pirates 7:00 PM Patterson Park 1
V Thursday 15-Aug Kent MudHens 5 7 Akron Red Sox 7:00 PM Patterson Park 1
L Saturday 17-Aug Youngstown Astro Falcons 7 F Cleveland Crushers forfeit Cene Park
L Saturday 17-Aug Cleveland Crushers F 7 Youngstown Astro Falcons forfeit Cene Park
L Saturday 17-Aug Kent Mudhens 8 9 Tim's Tavern 10:00 AM Erie Island
L Saturday 17-Aug Blacksox 12 13 Kent MudHens 1:00 PM Erie Island
L Saturday 17-Aug Kenmore Brewers 2 12 Akron Blues 1:00 PM Old Forge
L Saturday 17-Aug Akron Blues 12 5 Kenmore Brewers 4:00 PM Old Forge
M Sunday 18-Aug Kent Mudhens 4 11 Wolfdogs 10:00 AM Erie Island
V Sunday 18-Aug Akron Red Sox 5 9 Akron Coors Knights 1:00 PM Erie Island
V Sunday 18-Aug Akron Coors Knights 6 5 Kent Mudhens 4:00 PM Erie Island
C Sunday 18-Aug Cleveland Spiders 12 6 Kenmore Eastern Brewers 10:00 AM Old Forge
C Sunday 18-Aug Kenmore Eastern Brewers 13 7 Cleveland Spiders 1:00 PM Old Forge
C Sunday 18-Aug Kent Mudhens 17 3 Cleveland Indians 4:00 PM Old Forge
V Sunday 18-Aug Akron Redskins 1 11 Kenmore Orioles 10:00 AM Patterson Park 1
V Sunday 18-Aug Kent Mudhens 10 9 Akron Brewers 1:00 PM Patterson Park 1
M Sunday 18-Aug North Coast Padres 8 6 Brewmasters 4:00 PM Patterson Park 1
M Sunday 18-Aug Hit & Run Bandits 6 7 Erie Coast Cubs 10:00 AM Copley HS
M Sunday 18-Aug Erie Coast Cubs 1 4 Hit & Run Bandits 12:30 PM Copley HS
M Sunday 18-Aug Astros 10 3 Cuyahoga Indians 1:00 PM Sisler Field
C Sunday 18-Aug Cleveland Pirates 20 4 P&N Silverhawks 4:00 PM Sisler Field
Div Day Date Week 19 Time Location
M Monday 19-Aug Wolfdogs 13 6 North Coast Padres 7:00 PM Patterson Park 1
V Tuesday 20-Aug Akron Brewers 1 11 Kenmore Orioles 7:00 PM Patterson Park 1
C Wed 21-Aug Kenmore Eastern Brewers 14 4 P&N Silverhawks 7:00 PM Patterson Park 1
M Thursday 22-Aug Hit & Run Bandits 4 7 Cuyahoga Indians 7:00 PM Patterson Park 1
L Saturday 24-Aug Tim's Tavern 14 4 Kent Mudhens 10:00 AM Old Forge
L Saturday 24-Aug Cleveland Crushers 5 17 Kent Mudhens 1:00 PM Old Forge
L Saturday 24-Aug Cleveland Crushers 12 3 Blacksox 4:00 PM Old Forge
L Saturday 24-Aug Kenmore Brewers 16 3 Blacksox 11:00 AM Sisler Field
L Saturday 24-Aug Akron Blues 2 4 Youngstown Astro Falcons 2:00 PM Sisler Field
L Saturday 24-Aug Youngstown Astro Falcons 2 3 Akron Blues 5:00 PM Sisler Field
M Sunday 25-Aug Kent Mudhens 9 5 Cuyahoga Indians 1:00 PM Erie Island
M Sunday 25-Aug Brewmasters 6 7 Cuyahoga Indians 4:00 PM Erie Island
C Sunday 25-Aug Cleveland Spiders 17 10 Cleveland Indians 2:00 PM Hawken JV
C Sunday 25-Aug P&N Silverhawks 4 14 Kent Mudhens 10:00 AM Old Forge
C Sunday 25-Aug Cleveland Pirates 7 8 Kenmore Eastern Brewers 1:00 PM Old Forge
M Sunday 25-Aug Erie Coast Cubs 16 3 Kent Mudhens 4:00 PM Old Forge
V2 Sunday 25-Aug #5 0 0 #4 10:00 AM Patterson Park 1
M Sunday 25-Aug North Coast Padres 8 6 Wolfdogs 2:00 PM Patterson Park 1
V3 Sunday 25-Aug #6 0 0 #3 10:00 AM Sisler Field
M Sunday 25-Aug Hit & Run Bandits 9 12 Astros 1:00 PM Sisler Field
Div Day Date Week 20 Time Location
L2 Saturday 31-Aug #5 0 0 #4 10:00 AM Old Forge
L3 Saturday 31-Aug #6 0 0 #3 1:00 PM Old Forge
L4 Saturday 31-Aug #7 0 0 #2 11:00 AM Cene Park
M3 Sunday 1-Sep #6 0 0 #3 10:00 AM Erie Island
M4 Sunday 1-Sep #7 0 0 #2 10:00 AM Patterson Park 1
M1 Sunday 1-Sep #8 0 0 #1 2:00 PM Patterson Park 1
V6 Sunday 1-Sep Winner V3 0 0 #2 10:00 AM Old Forge
V7 Sunday 1-Sep Loser V2 0 0 Loser V6 1:30 PM Old Forge
M2 Sunday 1-Sep #5 0 0 #4 4:00 PM Old Forge
V5 Sunday 1-Sep Winner V2 0 0 #1 10:00 AM Sisler Field
V8 Sunday 1-Sep Loser V3 0 0 Loser V5 1:30 PM Sisler Field
Div Day Date Week 21 Time Location
L5 Saturday 7-Sep Winner L2 0 0 #1 1:30 PM Sisler Field
L6 Saturday 7-Sep Winner L3 0 0 Winner L4 4:30 PM Sisler Field
C2 Saturday 7-Sep #5 0 0 #4 10:00 AM Old Forge
C3 Saturday 7-Sep #6 0 0 #3 1:00 PM Old Forge
V9 Sunday 8-Sep Winner V5 0 0 Winner V6 10:00 AM Old Forge
M5 Sunday 8-Sep Winner M1 0 0 Winner M2 1:00 PM Old Forge
M6 Sunday 8-Sep Winner M3 0 0 Winner M4 4:00 PM Old Forge
V10 Sunday 8-Sep Winner V7 0 0 Winner V8 10:00 AM Sisler Field
V11 Sunday 8-Sep Winner V10 0 0 Loser V9 1:30 PM Sisler Field
C5 Sunday 8-Sep Winner C2 0 0 #1 11:00 AM Erie Island
C6 Sunday 8-Sep Winner C3 0 0 Winner C4 3:00 PM Erie Island
Div Day Date Championship Weekend Time Location
M7 Sunday 15-Sep Winner M5 0 0 Winner M6 2:00 PM Boardman HS
C7 Sunday 15-Sep Winner C5 0 0 Winner C6 10:00 AM Old Forge
V12 Sunday 15-Sep Loser Bracket Winner 0 0 Winner V9 1:30 PM Old Forge
L7 Sunday 22-Sep Winner L5 0 0 Winner L6 1:30 PM Old Forge